Domy s pečovatelskou službou

Realizace sociálních služeb-pečovatelské služby na území Městské části Praha 1 je rozdělena do čtyř okrsků, do nichž spadají i jednotlivé domy s pečovatelskou službou (DPS):

  • 1. okrsek

DPS Dlouhá 23, Praha 1 – 35 garsoniér a 8 bytů o dvou místnostech. Pro krátkodobé ubytování je k dispozici 1 garsoniéra, a je zde též umístěno středisko osobní hygieny. V tomto domě je sídlo Střediska sociálních služeb. Provoz byl zahájen po rekonstrukci domu v roce 1995.

BDPS Benediktská 13, Praha 1 ­15 garsoniér, 11 bytů o 2 místnostech a 3 bezbariérové byty. Součástí domu je i středisko osobní hygieny. Provoz v nově postaveném domě byl zahájen v roce 2011.

  • 2. okrsek 

DPS Týnská 17, Praha 1 – 18 garsoniér, 1 dvougarsoniéra a 4 malé garsoniéry určené pro krátkodobý pobyt. Součástí domu je středisko osobní hygieny, klub seniorů a společenské prostory pro aktivizační činnosti, prostory pro výuku na PC, ordinace lékaře a další. Zahrada k odpočinku je umístěna v klidném vnitrobloku domu. Provoz byl zahájen po rekonstrukci domu v roce 1998.

  • 3. okrsek

DPS Pštrossova 18, Praha 1 – 18 garsoniér, 1 dvougarsoniéra pro manželský pár a 1 bezbariérová dvougarsoniéra. Součástí domu je středisko osobní hygieny a společenská místnost. Provoz byl zahájen po rekonstrukci domu v roce 2001.

  • 4. okrsek

DPS U Zlaté studně 1, Praha 1 –8 garsoniér, 3 byty 1 + 1 a 1 bezbariérový byt 1 + 1. Součástí domu je společenská místnost a kaskádovitá zahrada k odpočinku s výhledem na Prahu. Provoz byl zahájen po rekonstrukci domu v roce 2002.

Ve 4. okrsku je středisko osobní hygieny umístěno v Tomášské 6, Praha 1, kde je též klub seniorů.

Všechny domy s pečovatelskou službou (DPS) jsou bezbariérové, jsou vybaveny výtahy, v DPS U Zlaté studně také schodišťovou plošinou.

Každý obyvatel má možnost přivolat pomoc pečovatelky pomocí místního systému tísňového volání. Služba pečovatelek je ve většině DPS non-stop. V DPS U Zlaté studně v době, kdy nejsou pečovatelky přítomny, jsou obyvatelé napojeni na Systém tísňové péče, který provozuje Středisko sociálních služeb pro celou Prahu 1.

Sazebník úhrad za úkony pečovatelské služby najdete ZDE.

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte ZDE.